Prošli smo tjedan uživali na moru pa sam s vama odlučila podijeliti što se sve krilo u našoj torbi za plažu, tj. što smo sve ponijeli na plažu s bebom (ok, Sofi više baš i nije beba nego hm, todler?; uglavnom, znate na što mislim).
Vjerojatno sve mame, kao i mene, brinu klasični problemi: “Što ako izgori? Što ako padne i ogrebe se? Što ako se pokaka u vodi ili kraj nečijeg ručnika? Što ako se uplaši vode?” Iako su ovi problemi rješivi, ipak mogu uzrokovati manje ili veće neugodnosti.
Evo onda nekoliko savjeta koji će pomoći u rješavanju tih problema ili njihovom sprječavanju (vjerojatno ih već znate, ali nije na odmet ponoviti ih još jednom).
- Izbjegavajte odlazak na plažu od 10 h do 16 h (mi smo išli tek oko pola 5, 5). Ne znam, čovjek bi mislio da je ovo već svima poznato, ali svjedočili smo primjeru gdje je jedna obitelj (s dvoje male djece) odlazila s plaže kad smo mi dolazili; još uvijek mi nije jasno kako su izdržali na jakom suncu (pa makar bili cijelo vrijeme u hladu).
- Bebu namažite kremom s visokim zaštitnim faktorom – 50. (Pazite samo na dob bebe, skroz male bebe, koliko je meni poznato, baš se i ne preporuča mazati kremama).
- Budite u hladu (prirodnom ili nabavite šatorić) i djetetu stavite šešir (možete i naočale ako ih želi imati; mi smo jedva preživjeli sa šeširom, valjda smo skini-stavi ponovili jedno tisuću puta). 😀
- Sa sobom uzmite malu prvu pomoć – flastere, Octenisept, Kamagel (u slučaju uboda) i sl. (nama je plaža bila udaljena doslovno par minuta pa sam uzela samo flastere za moguće manje ogrebotine).
- Ako vas jako brine obavljanje nužde u vodi, bebi stavite pelenu za kupanje (skinite je ODMAH nakon izlaska iz vode da se beba ne prehladi ili ne pokupi neku infekciju), a na plaži je ostavite u običnoj peleni. Mi smo ponijeli i pelene za kupanje i obične pelene i jednodijelni badić (nisam mogla naći samo gaćice), ali je na kraju bila cijelo vrijeme bez ičega. Ne znam, ovo je pitanje malo triki, ovisi i o dobi bebe, napučenosti i vrsti plaže, vašem stupnju srama itd. pa sami odlučite.
- Na plažu možete ponijeti i bazenčić za kupanje, ako mislite da vam je beba premala za brčkanje u moru ili se uplaši vode.
- Bebi često nudite tekućinu (vodu!) da ne dehidrira (naravno, to ćete prilagoditi dobi bebe).
Mi smo odlasku na plažu pristupili minimalistički pa smo ponijeli samo osnovne stvari (pomoglo je i to što je Sofi već veća, ali i blizina plaže).
Daklem, na plažu smo nosili:
- prostirku
- 3 ručnika (jedan veliki s kapuljačom i jedan mini za S, jedan veliki za nas)
- obične pelene
- pelene za kupanje (DM)*
- jednodijelni badić (Pepco)*
- kremu za sunčanje
- flastere
- vlažne maramice
- obične maramice
- vodu
- voće
- kanticu i grabljice za igranje
- kolut za plivanje (na kraju ga nismo koristili jer nam je voda bila malo hladna pa smo se držali plićaka)*
- vrećicu za pelene i mokri badić
- dodatni badić (meni)
*ovo smo nosili samo prvi put
Naravno, na plažu smo već došli sa šeširima i kupaćom opremom, a sve je ovo stalo u jednu torbu, tj. ceker iz Lidla! 🙂
Da, ovo sam fotkala na plaži. I ne, uopće me nitko nije čudno gledao. 😀 |
Ništa, to je to! Nadam se da će vam pomoći ovi savjeti i lista stvari. Što vi nosite na plažu sa svojom bebom?
Ovaj sam post potajno iščekivala i nadala sam se da ćeš ga jednom napisati jer cijenim tvoje minimalističke savjete. Mi ove godine nećemo na more baš iz razloga što bi morali nositi hrpu stvari, ne samo za na plažu već i za maloga dok smo kod mojih ili M. roditelja. Zaključili smo da je prevelika tlaka. Ionako ima samo 6 mj., a i bojim se da ne bi zaradio neku upalu. Zadnji put kad smo tako odlučili zaradio je bronhitis (a mora nije ni vidio)i liječio ga 3 tj. antibiotikom. Ne, hvala. A da ne kažem kako bi mu se bioritam promijenio. Više cijenim mir nego da mi guzica vidi svijeta hahaha Dok, druge godine obavezno idemo. Do tada, ovaj post u zabilješke. Thx 😉
Hvala ti! Ni mi nismo išli prošle godine, zaključili smo da bi to bilo "mučenje", i za nju i za nas. Ali smo zato ove godine uživali! ??